Şelale müzik merkezi eryaman eğitmen

GÜLİSTAN YARDIMCI

1964 ANKARA DOĞUMLU. 1987 DE ODTÜ FİZİKTEN MEZUN OLDU. 1994 DE GAZİ ÜNV. MÜZİK BÖLÜMÜNÜ BİTİRDİ. AYNI YIL ÖĞRETMENLİĞE BAŞLADI, ÖĞRETMENLİĞİ SIRASINDA ANA SAZI YAN FLÜT  OLARAK BELİRLENDİ, 4 YIL BOYUNCA DOÇ. DR. AYDIN İLİK ‘TEN YAN FLÜT DERSLERİ ALDI. YİNE PRF. DR. SUNA ÇEVİKTEN ŞAN DERSLERİ , PRF. DR. NEVHİZ ERCANI DAN PİYANO DERSLERİ ALDI.

2002 YILINDAN HOLLANDA, ALMANYA , BELÇİKA VE BİR ÇOK YERDE YAN FLÜT DERSLERİ VERDİ. ŞELALE MÜZİK MERKEZİNDE DERSLER VERMEYE DEVAM ETMEKTEDİR.

filiz-hancer

FİLİZ HANÇER

1982 yılında Safranbolu’da doğdu. İlkokul ve orta öğrenimini Safranbolu ve Antayla’da tamamladı. 1996’da Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümünü kazanarak akademik eğitimine ilk adımını attı. Ana sanat dalı olan kemanı; Mehmet Efe , yan dalı piyanoya , Yalçın İman’la çalıştı. Kora ve şan eğitimini Elena Pushkowa; orkestra eğitimini, Yakup Kıvnak, Süleyman Tarman’dan almıştır.

4 yıl eğitim sürecinde okul orkestrası ve korosuyla yurt içi ve yurt dışı müzik ve dostluk festivallerinde ,bir çok konserlerde görev almış, ve bir çok başarı belgeleri almıştır. 2000 yılında Koceli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümünü kazanmış; kemanı, Gonca Çeliker’le, piyanoyu Birsen Özakay’la çalışmıştır. Bölünü başarılı bir şekilde bitirmiştir.

Birçok özel yerlerde ve M.E.B. bağlı yerlerde piyano ve keman dersleri vermiştir. 2011 yılından beri Şelale Müzik Merkezinde devam etmektedir.

tayfun-unver

TAYFUN ÜNVER

Tayfun Ünver, 1979 Ankara doğumludur. Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünde öğrenim gördüğü yıllarda yine aynı üniversitenin konservatuarında müzik eğitimini sürdürmüştür.

1997 yılında müzik eğitimi vermeye başlayan Tayfun Ünver bu süreç zarfında katıldığı yurtiçi, yurtdışı çalıştaylar ve çalıştığı dünya çapında müzisyenlerle (Malcom Goldring, Eliane Lavail, Wim van Herk, Hans

Jochim Lusting, Jan Schumacher, Muzaffer Arkan ve Ahter Destan.) kendi müzikal eğitimini de zenginleştirmiştir.

TRT Gençlik Korosu, Ankara Çoksesli Müzik Derneği Korosu , Ankapella Oda Korosu gibi korolarda görev almış ve yurtdışında katıldığı yarışmalarda koro arkadaşlarıyla birlikte üçüncülük, ikincilik ve birincilik ödülleri alarak ülkemizi başarıyla temsil etmiştir. Halen şefliğini yaptığı Ankara Vokal Korosunun 21 Temmuz 2013 tarihinde İtalya Gorizia’ da katıldığı koro yarışmasından ülkemize madalyayla dönmüştür.

Ersegun-ozcan

ERSEGÜN ÖZCAN

1952 Malatya doğumlu olan Ersegün ÖZCAN, müziğe 1970 yılında başladı, üniversite tahsilini yaparken biryandan da orkestralar da yer aldı, 1973 yılında Almanya’da ilk dinletisini  yaptı. Avrupa’nın değişik yerlerinde bir çok müzisyenle beraber kurduğu orkestralar da müzik çalışmalarına devam etti.

1982 -96 yılları arasın da  Rıxos otel de sahne aldı. 1996-2006 yılları arasında Sheraton otel de Türkiye’nin ünlü sanatçılarına (Müslüm Gürses, Zeki Müren, Asya,Çelik, Tanju Okan, Selahattin Alpay, Aşkın Nur Yengi, Yeşim Salkım. v.b.) çaldı.

TRT’de birçok, müzik ve eğlence proğramlarında orkestrada yer aldı. 2011 yılında ailemize katılan Ersegün ÖZCAN,halen Şelale Müzik Merkezinde ritim ve usul dersleri vermeye devam etmektedir.

koray-kahraman

KORAY KAHRAMAN

1979 yılında Ankara’da doğdu.Küçük yaşta piyano dersleri alarak müzik hayatına başlamış oldu.2005′da Ankara Devlet Konservatuarından mezun oldu.İvan Çolak’dan armoni ve konturpuan dersleri aldı.

TRT Belgesel müziği,Devlet tiyatrolarına oyun müziği besteleyen Koray Kahraman İstanbul Devlet Tiyatrosun’da bestelediği Yanık adlı oyun müziği Tiyatro Tiyatro dergisi tarafın’dan yılın en iyi sahne müziğine aday gösterildi.

Koray Kahraman halen bir çok kurum ve kuruluşlara özgün eserler bestelemekte olup aynı zamanda eğitmenlik kariyerini sürdürmektedir.

gokce-cigdem

GÖKÇE ÇİĞDEM

1978′de Ankara’da doğdu. Müzik eğitimine 1983-1989 yılları arasında şimdiki adı Kültür Bakanlığı Çocuk Korosu olan Ankara Devlet Opera ve Balesi  Çocuk Korosunda başladı. Bu koro ile birlikte yıllarca bir çok opera temsilinde çocuk sanatçı olarak rol aldı.

İlkokul yıllarında PROF. Nevhiz Ercan ve DOÇ. Belir Kasap ile piyano çalıştı.

Üniversite müzik eğitimine 1996 yılında birincilik ile kazanarak girdiği Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü’nde devam etti. Burada dört yıl boyunca PROF. İpek Kıvrak ile piyano,  opera sanatçısı Doç. Keriman Davran ile de şan çalıştı.

2000 yılında bu kurumdan mezun olduktan sonra bir çok özel ve devlet kurumlarında müzik öğretmenliği görevi yaptı, son yıllarda daha çok M.E.B.’ye  bağlı özel müzik dershanelerinde  yıllarca piyano ve şan, müzik teorisi dersleri verdi.

2009 yılından itibaren ise Kırıkkale Üniversitesi Müzikoloji ( Müzik Bilimleri )bölümünde devam ettiği yüksek lisans tez programını tamamlama aşamasındadır.

deniz-gulsen

DENİZ GÜLSEN

1985 yılında Eskişehir’de doğdu. 1996 yılında Bilken Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Hazırlık Okulunun ilk öğretim devreleri için açmış olduğu yetenek sınavına girdi ve 818 tam burslu olarak müzik bölümünün viyolonsel ana sanat dalında öğretim görmeye hak kazandı. 2008 Yılında Bilkent Üniversitesi müzik bölümünden mezun oldu viyolonsel ve piyano eğitimine Bilkent Senfoni Orkestrası üyesi olan Selim Gayıplı ile çalıştı.

Değerli öğretim elemanlarından solfej, teori, dikte armoni ve piyano dersleri alarak kendini geliştirmiştir. Böylece Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrasının üyesi oldu, çok sayıda konser ve resital verdi. Formasyon alarak müzil öğretmenliği yaptı ve halen piyano ve çello dersleri vermeye devam etmektedir.

uygar-erdem

UYGAR ERDEM

2005 ylında Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Klasik Batı Müziği yaylı çalgılar ana sanat dalını kazanmış ve profesyonel olarak müzik eğitim hayatı başlamıştır. Afyon Kocatepe üniversitesinde Lev Kirrilov ve Ludmira Kirrilovadan Keman ve Viyola dersleri almıştır.

Ünlü Kompozitör Yusuf Mirişliden armoni,Seyran Gaffarov’dan müzik tarihi,Gülnura mamedova’dan piyano dersleri almıştır.Eğitim hayatı süresince birçok yerde konserler vermiş ve değişik müzik etkinliklerine katılmıştır.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğrenci orkestrasında görev almıştır.Dershanemizde  Keman ve Klasik Gitar eğitmeni olarak görev yapmaktadır.