eryaman keman kursu

Eryaman Keman Kursu

Ankara Eryaman’da MEB’e bağlı keman kursumuz, haftada bir saat ayda dört saat olmak üzere birebir özel ders verilmektedir.

Müzik eğitimi sırasında bir çok farklı öğeyi bir araya getirmeyi kendilerine beceri edinecek olan çocuklar bu şekilde dünyaya bir sanatçının gözünden bakmayı öğreneceklerdir. Bu, müzik eğitimi alan çocuğu mükemmeliyetçi olmaya, yaptığı her şeyde en üst seviyeyi aramaya yöneltir. Elbette müziğin olmazsa olmazı olan hatalar her zaman çocuğun karşısına çıkacaktır; yanlış bir ses, yanlış basılan bir nota, doğru başlanmayan bir şarkı, bunlar her zaman karşılaştığımız ve çalışarak aştığımız hatalardır. Müzik eğitiminin yardımıyla çocuklar bu hataları sadece çalışarak düzelteceklerini, mükemmele ulaşacaklarını görecekler ve çalışmalarının somut sonuçlarını görerek motive olacaklardır.

Aynı zamanda müzik yapmak ekip halinde yapılabilecek bir şeydir ve bir ekip halinde çalışmak disiplinle gelecek bir uyumu gerektirir. Çocuklar müzik eğitimi sayesinde bir bütünün parçası olmayı, mükemmel bir uyum içinde hareket etmeyi öğreneceklerdir. Provalar ve egzersizler çocukların günlük yaşantılarının doğal bir parçası haline geldiği zaman bu, onların hayatları boyunca yapacakları çalışmaları pozitif bir yönde etkileyecektir.

Müzik eğitimi alan çocuklar ilerleyen yaşantılarında bu eğitimin getirdiği becerileri kullanacaklardır. İlk olarak bir işi nasıl yapmaları gerektiğini bilecekler ve sadece izlemek yerine yapmaya odaklanacaklardır.  Bu özellikleri yaşamları boyunca yaşadıkları ve çalıştıkları çevrelerde seçilen bireyler olmalarını  sağlayacaktır.

Müzik, çocuklara korktukları şeylerin üstesinden gelerek hayatta gerekli riskleri almayı öğretir.  Sanat eğitimi sayesinde sahip oldukları kaygıları erken yaşlarda yenebilen çocuklar potansiyellerini arttıracak ve yaşayacakları sorunları minimuma indirgeyecektir.

 

Keman Kursu Görselleri